Ic Vakfı’ndan Öğrencilere Karşılıksız Burs

Ic Vakfı’ndan Öğrencilere Karşılıksız Burs

IC İbrahim Çeçen Vakfı, 2014-2015 öğretim yılı için Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tüm bölümlerinden, ODTÜ, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden ise tıp, hukuk ve mühendislik bölümleri öğrencilerini karşılıksız burs başvuruları için bekliyor.
IC İbrahim Çeçen Vakfı’ndan yapılan açıklamada, her yıl olduğu gibi başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine burs veren IC Vakfı’nın 2014-2015 öğretim yılında yeni bursiyer kaydı olarak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerine kontenjan ayırdığı belirtilerek, ayrıca ODTÜ, Ankara, Hacettepe ve Gazi Üniversiteleri’nin tıp, hukuk ve mühendislik fakültelerinden bursiyer adaylarının da değerlendirileceği kaydedildi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ndeki öğrencilerin burs almak için hangi koşulları taşıması gerektiği, başvuru için gerekli belgeler ve başvuru tarihleri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulacağı vurgulanarak, ilan edilen tarih aralığında istenilen evrakların Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı birimine elden teslim edileceği belirtildi. Başvuruda bulunan öğrencilerin üniversite tarafından değerlendirilerek, bursa hak kazananların listesinin yine üniversite tarafından belirleneceği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi:
“Diğer üniversite öğrencileri başvuruları IC Vakfı’na yapılacak ve başvurular Vakıf Yönetim Kurulu tarafından değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Yeni bursiyerlere IC İbrahim Çeçen Vakfı, öğrenimleri boyunca burs verecektir. Bursiyerlere bu yıl ödenecek aylık karşılıksız burs miktarı, 300 TL olarak belirlenmiştir. İbrahim Çeçen Vakfı Burs Programı’nın amacı başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarıyla tamamlamalarına ve ülkeye yararlı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır. 2004 yılında kurulan Vakıf, bugüne kadar tüm Türkiye çapında 10 bine yakın gence burs vermiş olup, geçen yıl da 650 üniversite öğrenciye burs sağlamıştır.”