İHMAL VE İSTİSMARLA MÜCADELEDE İŞBİRLİĞİ

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, hazırlanan ‘İhmal ve İstismara Yönelik Yaşam Becerileri Kazandırma Projesi’ için Batı Kalkınma Ajansı (BAKA) ile protokol imzalanarak işbirliğine gidileceği...

İHMAL VE İSTİSMARLA MÜCADELEDE İŞBİRLİĞİ
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, hazırlanan ‘İhmal ve İstismara Yönelik Yaşam Becerileri Kazandırma Projesi’ için Batı Kalkınma Ajansı (BAKA) ile protokol imzalanarak işbirliğine gidileceği bildirildi.
Projenin temel amacının çocuklar, anne ve babalar ile öğretmenlerde farkındalık oluşturarak yaşam becerilerini geliştirmek olduğu belirtilen açıklamada, “Protokol kapsamında müdürlüğümüze bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve okullarda çalışan 15 psikolojik danışmana ihmal ve istismar konusunda alanında uzmanlarca 5 günlük eğiticilerin eğitimi verilecektir. Eğiticilerin eğitiminden geçen psikolojik danışmanlarca hazırlanacak program kapsamında 19 ilçemizde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerimizde idareci, öğretmen, öğrenci ve anne babaya yönelik eğitimler gerçekleştirilecektir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326