İhsangazi’ye Yeni Öğrenci Yurdu Yapılıyor

İhsangazi’ye Yeni Öğrenci Yurdu Yapılıyor

İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, ilçeye yeni bir öğrenci yurdunun yapıldığını belirterek, bu yurtla birlikte ilçede konaklama sorunun tamamen ortadan kalktığını söyledi.
İhsangazi Belediyesi tarafından yürütülen yeni öğrenci yurdundu incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Zühdü Danacı, yeni öğrenci misafirhanesinin temelinin geçen yıl atıldığını ifade ederek, yurdun ilçedeki önemli bir eksiği gidereceğini kaydetti.
Danacı, şöyle konuştu: “Yurt içerisinde, öğrencilere yönelik dinlenme, kitap okuma bölümü, sosyal tesis ve açık havuz bulunuyor. Eylül ayında hizmete açacağımız 56 kişilik yurdumuzu da hesaba katarsak daha önce yaptığımız yurtlarla 110 kişilik erkek, 240 kişilik kız yurdumuz mevcut. 3 kişilik baza ve mobilya sistemli odalarda duş, lavabo, mini buzdolabı, televizyon, internet gibi hizmetler de bulunuyor. İddia ediyorum Kastamonu’nun en güzel öğrenci misafirhanesi olacak”
İlerleyen zamanlarda misafirhanenin bulunduğu bölgeyi genişleterek kampüs alanı haline getireceklerine de dikkat çeken Başkan Danacı, gelecek yıllarda ilçeye ne kadar öğrenci gelirse gelsin barınma sorununun kalmayacağını belirtti.
Başkan Danacı, İhsangazi ilçesine son derece modern ve öğrencilerin ihtiyaçlarına tamamen cevap verebilen yurdun yapılmasının büyük güçlüklerle olduğunu ifade ederek, yaklaşım şuana kadar 500 bin TL’nin üzerinde bir harcama yaptıklarını sözlerine ekledi.