İncealiler’de İmece Ruhu Yeniden Hayat Buldu

Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Yayla Ceylan Mahallesi’nde köylüler, Türk Kültüründe önemli bir yere sahip imece ruhunu yeniden yansıtarak mahallelerine park yaptı. Parkın açılışına İlçe Kaymakamı Muammer Köken ile birlikte...

İncealiler’de İmece Ruhu Yeniden Hayat Buldu
Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Yayla Ceylan Mahallesi’nde köylüler, Türk Kültüründe önemli bir yere sahip imece ruhunu yeniden yansıtarak mahallelerine park yaptı. Parkın açılışına İlçe Kaymakamı Muammer Köken ile birlikte katılan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, köylüyü tebrik etti ve parka basketbol ve voleybol sahası yapma sözü verdi.
Yayla Ceylan Mahallesine bağlı İncealiler’de Köy İmamı Harun Karakoç’un önderliğinde başlayan park yapımı büyük oranda tamamlandı ve sade bir törenle açılışı yapıldı. Ocak ayında başlayan çalışmalar kapsamında parkın oyun gruplarını veren dönemin Karadere Belediye Başkanı Yakup Otgöz, bu kez Seydikemer Belediye Başkanı sıfatıyla katıldığı parkın açılışında parka basketbol ve voleybol sahası yapma sözü verdi. Önümüzdeki yıl askere gidecek 14 genç için yine imece usulü ile köy yemeği verilen açılışta kısa bir konuşma yapan Başkan Yakup Otgöz, gençlere hayırlı teskereler dileklerinde bulunup köylünün hem asker yemeğinde hem de park yapımında yansıttığı imece ruhu için teşekkür etti. Başkan Yakup Otgöz, parkın yapımına katkı sağlayan herkese ve işi organize eden cami imamına teşekkür etti.
Fethiye Mehteran ekibinin birbirinden güzel marşları eşliğinde gerçekleşen açılışta Kaymakam Muammer Köken de Türk kültüründe yer alan ve unutulmaya yüz tutan ‘imece’ ruhunun yeniden canlanmasının övgüye değer olduğunu belirtti. İlçenin Kaymakamı olarak bireysel şükür yemeklerine katılmadığını ancak; köylünün birlikte yaptığı her türlü organizasyona katılmaya özen gösterdiğini ifade eden Kaymakam Köken, “Devlet olarak iyi günde de kötü günde de sizlerin yanında olacağız” dedi. Çok sayıda muhtarın da katıldığı asker yemeği ve park açılışı programında açılışın ardından protokol üyeleri ve halk parkta incelemelerde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER