Kaçak Avlanmak İçin Daldı, Hayatını Kaybetti

Kaçak Avlanmak İçin Daldı, Hayatını Kaybetti

Muğla’nın Datça ilçesince zıpkınla kaçak avlanmak için dalış yapan amatör balıkçı, denizin dibinde ölü olarak bulundu.
Edinilen bilgiye göre; İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde tatil için Datça’ya gelen Hulusi Emrah Özbay (33), dün akşam saatlerinde yabancı uyruklu arkadaşı Oliver Nicol ile birlikte dün öğleden sonra saat 18.00 sıralarında balık tutmak için Kızlan Güllük mevkisine geldi. Zıpkınla balık avlamak yasak olduğu için Yolluca Ada ve Yassı Ada arasında kalan bölgede bellerine bağladıkları kurşun ağırlıklarla gece dalış yapan amatör balıkçılar, bir süre sonra birbirlerini kaybetti.
Denizde bir süre kaybettiği arkadaşı Özbay’ı arayan Oliver Nicol, sonuç alamayınca kıyıya çıkıp Sahil Güvenlik ve jandarma ekiplerinden yardım istedi. Amatör balıkçıların dalış yaptığı bölgede arama başlatan Marmaris Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görevli dalgıç ekibi ve amatör dalgıçlar, bu sabah saat 07.15 sıralarında 3-4 metre derinliğe sahip olan Tuz Kayalıkları mevkisinde Özbay’ın cansız bedenine ulaştı.
Dalgıçlar tarafından denizin dibindeki kayalıkların arasından çıkartılan Hulusi Emrah Özbay’ın cenazesi, Datça Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cenaze, daha sonra otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.