Kara Kuvvetleri Komutanı Suriye sınırında!

Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar, Kobani'nin hemen karşısındaki Suruç'ta ve Suriye sınırında incelemelerde bulundu.

Kara Kuvvetleri Komutanı Suriye sınırında!
IŞİD ile YPG arasındaki çatışmaların olanca şiddetiyle sürdüğü Suriye’nin Kobani kasabası sınırına Türk Silahlı Kuvvetleri çok sayıda tank ve top konuşlandırdı. Tankların çoğunluğu sınırın hemen yanındaki askeri birlikte ve sınır telleri civarında mevzilendi.

NAMLULAR KOBANİ'YE BAKIYOR

Açık arazide mevzilenen topların namlusu Kobani’ye çevrildi. Öte yandan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde incelemelerde bulunarak birlikleri denetledi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, öğleden sonra helikopterle Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ne geldi. Mürşitpınar'daki 2'nci Hudut Tabur Komutanılığı'na iniş yapan helikopterden inen Orgeneral Akar, buradaki birlikleri denetledi. Orgeneral Akar, daha sonra zırhlı araçlarla IŞİD'nin tehdidindeki Kobani'den kaçanların geldiği Mürşitpınar'daki Sınır Karakolu'na geçti.

Sınırda yaklaşık bir saat boyunca bölgedeki komutanlardan bilgi alan Orgeneral Akar, "Arkadaşlarımız 24 saat boyunca görevlerini en iyi şekilde yapmaya devam ediyor" dedi. Orgeneral Akar, yoğun güvenlik önlemleri arasında tamamladığı incelemelerinin ardından helikopterle ilçeden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326