Karaman Valiliği’nde Değerlendirme Toplantısı

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 18 işçinin aileleri ve yöre halkının durumuyla ilgili bir toplantı düzenlendi.28 Ekim 2014 Salı günü yaşanan elim kaza sonucu 18 işçi...

Karaman Valiliği’nde Değerlendirme Toplantısı
Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 18 işçinin aileleri ve yöre halkının durumuyla ilgili bir toplantı düzenlendi.
28 Ekim 2014 Salı günü yaşanan elim kaza sonucu 18 işçi madende mahsur kalmış, 38 gün aralıksız süren çalışmalar sonucunda madende işçilerin cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Madende cansız bedenlerine ulaşılan işçilerin ailelerine “İş Kazası Ölüm Geliri Aylığı” bağlandı. Maden kazası yaşanan ocakta çalışan işçi ailelerinin durumları Karaman Valisi Murat Koca’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ele alındı. Valilikte gerçekleştirilen toplantıya, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mehmet Babaoğlu, Konya Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey, Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ahmet Günaydın, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Servet Türegün, İş-Kur İl Müdürü Kenan Ateş, SGK İl Müdürü Hüseyin Akdere ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mehmet Öztiryaki katıldı. Toplantıda maden ocağı işçileri ve yöre halkının refah seviyesini yükseltmek için kısa, orta ve uzun vadede kurumların bölgeye sağlayabilecekleri katkılar ele alındı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326