Kemer 11.geleneksel Altın Nar Yağlı Güreşleri’ne Hazırlanıyor

Ata sporu olan güreşin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla düzenlenecek olan “11.Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşleri”, 14 Eylül’de gerçekleştirilecek.Kemer Ahmet Erkal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek olan...

Kemer 11.geleneksel Altın Nar Yağlı Güreşleri’ne Hazırlanıyor
Ata sporu olan güreşin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla düzenlenecek olan “11.Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşleri”, 14 Eylül’de gerçekleştirilecek.
Kemer Ahmet Erkal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek olan Altın Nar Yağlı Güreşleri’ne bu yıl da yoğun katılım beklendiğini belirten Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “İlçemizde ata sporumuz güreşin yaşatılması ve tanıtılması amacıyla ilkini 1994 yılında başlattığımız Altın Nar Yağlı Güreşleri’ni göreve geldiğimiz iki dönemdir devam ettirmenin heyecanı içerisindeyiz. Kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması ve yabancı misafirlerimize tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz güreşleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılım bekliyoruz. Ülkemizin çeşitli illerinden gelecek olan pehlivanlarımızı ve konuklarımızı Kemer’de ağırlayacağız. Kemer her zaman olduğu gibi yağlı güreşlerin merkezi olacak” dedi.
Başkan Gül, tüm vatandaşları 11.Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşleri’ne davet etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327