Kepez’de Mezuniyet Sevinci

Kepez’de Mezuniyet Sevinci

Kepez Belediyesi’nin, her yıl binlerce çocuğu modern tesislerde sporla buluşturduğu spor okullarının 2014 yaz dönemi sona erdi.
Toplam 9 ayrı branşta düzenlenen spor okulunun kapanış töreni, Turgut Özal Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Törende, spor okulunda 2 ay boyunca spor ve değerler eğitimi alan 2 bine yakın öğrenci, mezuniyet sevinci yaşadı. Törene, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Özaslan, meclis üyeleri, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, kulüp yönetim kurulu üyeleri, spor okulu öğrencileri ve aileleri katıldı.
Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada öğrencilerin yaz tatillerini neşeli bir ortamda spor yaparak geçirebilmeleri amacıyla spor okulunu açtıklarını söyledi.
Başkan Tütüncü’nün konuşmasının ardından Oryon Halk Oyunları Ekibi’nin folklor gösterisi ve Fas Akrobasi grubunun sunumu törene renk katkı. Tekvando branşını sporcularının gösterisinin ardından Başkan Hakan Tütüncü, spor okulundan mezun olan öğrencilere, başarı belgelerini verdi. Mezuniyetin anısına fotoğraf çekilmesinin ardından tören sona erdi.
Yaz dönemi spor okulu; futbol, basketbol, tenis, karate, voleybol, wushu, tekvando, güreş ve boks branşlarında düzenlendi. Spor okulunda, futbol eğitimi Hasan Doğan Stadı’nda, salon sporları eğitimleri Turgut Özal Spor Salonu’nda, tenis eğitimi ise kulüp binasının önündeki kortlarda verildi. Uzman antrenörlerin görev yaptığı spor okulunda başarılı olan öğrenciler, Kepez Belediyespor Kulübü’nün amatör branşlarına alınacak.
Öte yandan Kepez Belediyesi spor okullarının kış döneminin kayıt sürecinin de başladığı belirtildi.