Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Kripto Piyasasında Yükseliş Sürüyor: Bitcoin 47 Bin Doları Geçti

Kripto para piyasaları, olumlu bir atmosfer içinde ilerliyor. Kripto piyasasında yükseliş devam ediyor. İşte, detaylar...

Yayınlanma:

Bitcoin’in fiyatı, küresel piyasalardaki risk iştahının artması ve spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına olan ilginin devam etmesiyle 47 bin 500 doları aşarak yükselişini sürdürdü.

Gün içinde 47 bin 675 dolara kadar çıkan kripto piyasasında Bitcoin, son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak bu seviyelerden gelen satışlarla birlikte 47 bin 250 dolara geriledi.

Yılbaşından bu yana yüzde 13’ten fazla değer kazanan Bitcoin, yatırım araçları arasında en güçlü performansı sergiliyor. Spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına şimdiye kadar toplamda 8 milyar dolarlık giriş yapıldı.

İLGİLİ HABER Eğitimciler İçin Sevindirici Haber! Uzman ve Başöğretmenlere Dev Zam Geldi
Kripto para piyasaları, olumlu bir atmosfer içinde ilerliyor. Kripto piyasasında yükseliş devam ediyor. İşte, detaylar...

Analizciler, nisan ayında gerçekleşecek olan ve yeni Bitcoin arzını azaltacak olan yarılanma sürecinin kripto para fiyatındaki yukarı yönlü ivmenin devamını sağlayabileceğini belirtiyorlar.

Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da son 24 saatte yüzde 3,55 oranında değer kazanarak 2 bin 500 doların üzerine çıktı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 11 farklı spot Bitcoin ETF başvurusunu 11 Ocak’ta onayladı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler