Kur’an Kursu Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı

Kur’an Kursu Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı

Batman’da, yaz Kur’an kursuna katılan 50 öğrenciden başarılı olan 20 öğrenciye Evrensel Hafızlar Derneği’nden kırtasiye yardımı yapıldı.
Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı Ünsaldı köyü Koyuncular mezrasındaki camide Kur’an kursuna katılan 50 öğrenciden başarılı olan 20 öğrenciye, kırtasiye yardımı yapıldı. Evrensel Hafızlar Derneği Batman Şube Başkanı ve köy imamı Muhammed Abdullah Turan yaptığı açıklamada, derneklerinin Kur’an-ı Kerim’i öğrenen, öğreten ve bu uğurda hizmet veren bir dernek olduklarını söyledi.
Amaçlarının manevi, kültürel, ahlaki nesiller yetiştiren bir ortam yaratmak olduğunu ifade eden Turan, "Bu uğurda öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim’i öğretme, hafızlık müessesini güçlendirmektir. Dernek olarak bu köyümüzde köy çocuklarına yaz Kur’an kurslarında onlara Kur’an-ı Kerim, peygamberimizin hayati, dini bilgileri öğrettik. Camimize kayıtlı 50 öğrenci mevcuttur. Bu 50 öğrenci arasında verdiğimiz dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim’den sınav yaptık. Sınavda başarılı olan 20 öğrencimize okul ihtiyaçları olan kırtasiye setini hediye ettik. Bundan sonra da dernek olarak hayırlı çalışmalarımız devam edecektir" dedi.