Lice'de hava destekli operasyon!

Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 6 PKK'lı terörist öldürüldü.

Lice'de hava destekli operasyon!
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçlerince elde edilen bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda, Hani ve Lice ilçeleri arasında kalan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:
"04 Aralık 2016 tarihinde Hava Kuvvetleri desteğinde başlayan 'Bayrak-31 J Uzm Çvş. Mehmet Arıyeşil' operasyonu 07 Aralık 2016 Çarşamba gecesi başanyla tamamlanmıştır. icra edilen operasyon kapsamında yapılan temas araması neticesinde; İçerisinde üst düzey terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen 6 bölücü terör örgütü mensubu silah ve teçhizatlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiş, 1 adet M-16 Piyade Tüfeği, 4 adet Kaleşnikov Piyade Tüfeği, 2 adet tabanca, 2 adet Yaesu Sabit Merkez Telsizi, 1 adet Laptop, 6 adet sırt çantası, Mayın/el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 4 adet Toll serisi patlayıcı düzeneği, 250 metre kablo, 25 adet elektirikli fünye, 1 adeat R/F sinyal dedektörü, 5 adet büyük tüp, 5 adet küçük tüp ile çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi, Şenlik Köyü mülki sınırları içerisindeki terörist mezarlığı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca inşa edilen yasadışı yapılar yerinde imha edilmiş, teröristler tarafından hazırlanan 2 adet sığınak ve barınak kullanılamaz hale getirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon ile ilgili adli işlemlere devam edilmektedir."
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER