Malatyalı Güreşçi Salim Sert, Dünya 5’ncisi Oldu

Malatyalı Güreşçi Salim Sert, Fransız rakibini yenerek grekoromen dalında kilosunda dünya 5.si oldu.Uluslararası Güreş Federasyonu’nun (FILA) faaliyet takviminde yer alan Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonası, 26-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında...

Malatyalı Güreşçi Salim Sert, Dünya 5’ncisi Oldu
Malatyalı Güreşçi Salim Sert, Fransız rakibini yenerek grekoromen dalında kilosunda dünya 5.si oldu.
Uluslararası Güreş Federasyonu’nun (FILA) faaliyet takviminde yer alan Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonası, 26-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapıldı.
Geleneksel olarak düzenlenen şampiyonaya ülkemizden çeşitli kilolarda 18 sporcu katıldı ve şampiyona sonucunda Türkiye takımı 15 Madalya alarak dünya 5.si olarak ayrıldı. Şampiyonaya Malatya’dan katılan Salim Sert ise 76 kg da ülkemizi temsil etti. Dünya genelinde yaklaşık 400 güreşçinin katılarak mücadele ettiği şampiyonada Salim Sert Fransız rakibini yenerek grekoromen dalında kilosunda dünya 5.si oldu.
Malatyalı sporcu Salim Sert yaptığı açıklamada, “Müsabaka sırasında grip oldum. Aslında daha iyi sonuçlar bekliyordum ama hastalanmam dolayısıyla performans kaybettim” dedi.
Şampiyonada grup finaline kadar yükselen Salim Sert geçtiğimiz yıl Bosna Hersek’te yapılan Grekoromen Güreş Veteranlar Dünya Şampiyonasında üçüncülüğü elde etmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER