Mamak Belediyesi’nin Geleneksel Konya Gezileri Başlıyor

Mamak Belediyesi’nin geleneksel Konya gezileri başlıyor. Etkinlik kapsamında ilk etapta 4 bin 50 kişi, Konya’nın tarihi mekanlarını ziyaret edecek.Mamak Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Konya gezisi için geri sayım başladı....

Mamak Belediyesi’nin Geleneksel Konya Gezileri Başlıyor
Mamak Belediyesi’nin geleneksel Konya gezileri başlıyor. Etkinlik kapsamında ilk etapta 4 bin 50 kişi, Konya’nın tarihi mekanlarını ziyaret edecek.
Mamak Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Konya gezisi için geri sayım başladı. Vatandaşların ülkenin tarihi ve kültürel yerlerini daha iyi tanıması ve kültür bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen gezi kapsamında 4 bin 50 kişi Konya’nın tarihi, turistik mekanları ile müze ve türbelerini ziyaret etme fırsatı yakalayacak. 18 gün boyunca her gün 225 kişiden oluşan topluluk, Mevlana Türbesi, Yeşil Türbe, Şems-i Tebrizi Türbesi, Alaaddin Tepesi Camii ve Sarayı, Karatay Medresesi Müzesi, İnce Minareli Medrese, Üçler Mezarlığı ve Sultan Selim Camii gibi tarihi mekânları ziyaret edecek. İlk seferin 8 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacağı kültür gezileriyle seyahat etme imkanı olmayan vatandaşlara ülkenin tarihi ve kültürel öneme sahip şehirlerinden birini görme imkanı sunduklarını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Vatandaşlarımız müze şehir kimliğine sahip olan Konya’yı gezerken Mevlana’nın o yüce sevgi ve hoşgörüsünü iyi algılamalı. Kültür gezilerimiz sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak devam edecektir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER