Manavgat’ta Taksiciler İsyanda

Antalya’nın Manavgat ilçesinde taksici esnafının yaz döneminde para kazanamadığını belirten Manavgat Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, bunun nedeninin ise ticari araca ve yolcu taşıma belgesine sahip olunmadan yapılan taşımacılık...

Manavgat’ta Taksiciler İsyanda
Antalya’nın Manavgat ilçesinde taksici esnafının yaz döneminde para kazanamadığını belirten Manavgat Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, bunun nedeninin ise ticari araca ve yolcu taşıma belgesine sahip olunmadan yapılan taşımacılık olduğunu söyledi.
Manavgat Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, yetkilileri denetim yapmaya çağırarak,"Bu konu ile ilgili feryat ediyoruz. Sürekli yetkililere yazı ile yasal olarak başvuru yapıyoruz. Sözlü olarak konuşuyoruz. Ama sadece göstermelik ayda ya da haftada bir sefer denetim yapma ile bu işler olmuyor. Bizlere, bizlerin ticari araçlarına sahip çıksınlar" dedi.
Yasa dışı yolcu taşımacılığından dolayı devletin kaybettiği vergi miktarının da yadsınamayacak bir boyutta olduğuna dikkat çeken Mahmut Şafak, "Niye denetlemiyorlar? Hep bizim ticari araçlarımızı denetliyorlar" diye konuştu. Yasal haklarını kullandıklarını ve başvurularda bulunduklarını da sözlerine ekleyen Şafak,taksici esnafının evine ekmek götüremez hale geldiğine dikkat çekti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER