Mersin Hentbol Yeni Sezona Hazırlanıyor

Mersin Hentbol Yeni Sezona Hazırlanıyor

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Hentbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Sportif Direktör Osman Özoğlu, "Maddi sıkıntılardan dolayı iyi bir takım oluşturamadık. İstediğimiz kadroyu kuramadığımız için artık ligde ne yaparız bilmiyorum" dedi.
Geçen yıl oynadığı 26 maçtan 11 galibiyet, 3 beraberlik, 12 mağlubiyet alan Mersin Hentbol Takımı, 25 puanla ligi 6. sırada tamamlamıştı. Play-off’ta İl Özel İdaresi ile eşleşen Mersin ekibi, ilk turun 2 maçında da rakibine mağlup olarak ligi tamamlamıştı. 26 maçta rakip fileleri 771 kez havalandıran Güney ekibi, kalesinde 769 gol görmüştü. Türkiye Kupası’nda ise yarı final oynayan Mersin Hentbol Takımı, Nilüfer Belediyesi’ne 29-27 yenilerek kupaya veda etmişti.
Yeni sezonla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Mersin Hentbol Takımı Sportif Direktörü Osman Özoğlu, gelecek sezonla ilgili bir hedef koyamadıklarını ifade ederek, "Maddi sıkıntılardan dolayı iyi bir takım oluşturamadık. Maalesef istediğimiz oyuncuları alamadık. Şu konumda düşmeye oynayacak takımların arasında gösteriliyoruz zaten. Eğer takıma transfer yapamazsak bu sene ligi kötü bir yerde bitirebiliriz. İnşallah sezon beklediğimiz gibi kötü bitmez. İstediğimiz desteği şehrin önde gelenlerinden alamadık. Bu takım Mersin’in takımı ve Süper Ligde mücadele ediyor. O yüzden Mersinlilerin destek vermesi gerekir" diye konuştu.
"GENÇLERLE İDMANLARIMIZI YAPIYORUZ"
Takımın şu anda çoğunun Mersinli çocuklardan oluştuğunu vurgulayan Özoğlu, "Gençlerin yanında sadece geçen seneden kalan bir yabancı ile 2 tane gelen yabancı oyuncu var. Bu takımla mecburen idmanlarımıza başladık. Böyle giderse de bu kadroyla yolumuza devam edeceğiz gibi gözüküyor. Belki ucuz ve maliyeti düşük oyuncuları transfer edebiliriz. Durum böyle olunca da hedef belirlemek imkansız. Artık takım tam olarak oturduğunda bir hedef belirleriz. Şu anda bir gün tek bir gün çift antrenman yapıyoruz. Çocuklar iyi çalışıyorlar ancak rakipleri çok iyi ve tecrübeli. Tabi Mersinlilerin takıma sahip çıkması gerekiyor. Spor deyince sadece futbol, basketbol olmamalıdır. Nasıl ki futbola, basketbola destek sağlanıyorsa bize de destek sağlanmalı diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.