Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Yerel Mersin

Mersin Sahilinde Kar Şenliği: Kamyonlarla Sahile Kar Taşındı

Yayınlanma:

Erdemli ilçesinde bulunan Toros Dağları’ndan toplanan kar, Erdemli Belediyesi ekipleri tarafından organize edilen bir etkinlik kapsamında Mersin sahilindeki Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’na getirildi. Kar şenliği kapsamında katılımcılar kar topu oynayarak eğlenceli vakit geçirdi ve kayak yaptı.

Aileleriyle birlikte etkinliğe katılan çocuklar, beyaz örtüyle kaplanan sahilde keyifli vakit geçirdi. Etkinlikte ayrıca vatandaşlara sucuk ekmek ikramı da yapıldı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gazetecilere yaptığı açıklamada şenliği geleneksel hale getirdiklerini belirterek, “Herkesin kar yağan bölgelere gitme fırsatı olmayabilir. Bu nedenle çocuklar için 80 kamyon kar getirdik. Güzel havayı eğlenceye dönüştürdük. Hem çocuklar hem de aileleri eğlendirdik” dedi.

Etkinliğe katılan İbrahim Çortul ise sahilde kar görmekten büyük keyif aldığını belirterek etkinliğin güzelliğine vurgu yaptı.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler