Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Münbiç hikayesi ile bizim dikkatimizi dağıtmaya, kararlılığımızı bozmaya çalışıyorlar. Teröristleri çıkarmadığınız takdirde Münbiç'e de gireceğiz" dedi.

Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireceğiz

14.12.2018 - 11:08 | Son Güncelleme: 14.12.2018 - 11:40 

      

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatına Üye/Gözlemci Devletlerin Anayasa ve Yüksek Mahkemeleri Birinci Yargı Konferansında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Dün Başkentimiz Ankara'daki bir tren kazasında ebediyete intikal eden 9 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Değerli kardeşlerim hukukun üstünlüğü ve temel hakların korunmasında yüksek yargının rolü konulu konferansımızın başarılı geçmesini diliyorum. İslam dünyasının dört bir yanından toplantımızı şereflendiren sizlere daha huzurlu ve güvenli bir dünya ideali için yaptıklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Bizim ülkemizde adalet olursa yiğitliğe gerek kalmaz diye bir söz vardır.

İslam dünyasını DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, Eş Şebab, FETÖ gibi terör örgütleri vasıtasıyla cendereye almaya çalışanların asıl hedefi, Müslümanların hayat damarlarını kurutmaktır.

Maalesef bugün dünyanın pek çok yerinde özellikle de bölgemizde vicdanları kanatan zulümler yaşanıyor.

Cemal Kaşıkçı cinayeti

Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Başkonsolosuğu'nda öldürülmesi bir kenara atılacak konu değildir aslında konu her yönüyle açık. Bana göre fail de belli. 15 kişi içinde. Ses kayıtlarından şunu da öğrenmiş olduk. Gelenlerin içinde Veliaht Prensin en yakınında olanlar aktif, rol üstlenicisi.

Hak yerini bulacak. ABD Senatosu'na bakın. Daha da gelişecek. Biz Amerikalılara bütün bilgileri verdik. İngilizlere, Almanlara da verdik. Sonuna kadar kovalayacağız ki adalet yerini bulsun.

Fırat'ın doğusuna harekat

Fırat'ın doğusundaki bölgeleri de huzura ve güvene kavuşturmakta kararlıyız. Dün akşam itibariyle perasyonuzu yaptık, bunun gerisi gelecek.

Tel Rıfat'tan Afrin'deki askerlerimize yönelik kalleş saldırı, aldığımız kararın ne kadar isabetli olduğunu göstermiştir.

Obama'ya da Trump'a da anlattım. Duyar gibi görünüyor, gereğini yapmıyorlar. Bizden yeni bir plan istiyorlar. Münbiç hikayesi ile bizim dikkatimizi dağıtmaya, kararlılığımızı bozmaya çalışıyorlar. Teröristleri çıkarmadığınız takdirde biz Münbiç'e gireceğiz. Tek bir masumun haksızlığa uğramasına rıza göstermeyiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER