Muratpaşa’dan Muhteşem Kapanış

Muratpaşa’dan Muhteşem Kapanış

Muratpaşa Belediyesi tarafından 16 Haziran’da başlayan Yaz Spor Okulları düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.
Bu yıl 11 branşta toplam 3381 sporcunun katıldığı yaz spor okullarının kapanış töreni Çağlayan Spor Salonu’nda yapıldı. Kursa katılan sporculara sertifikaları Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve meclis üyeleri tarafından dağıtılırken minik jimnastikçiler, tekvando ve basketbolcular gösteriler sundular.
Törende Bayanlar Hentbol Süper Liginin üç sezondur şampiyonu olan Muratpaşa Belediyespor’lu sporcularla, 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor bayan futbol takımı arasında mini futbol maçı yapıldı. Dörder kişi ile yapılan karşılaşmada 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor futbol takımı, Paşa’nın meleklerini 1-0 mağlup etti. Kapanış töreninde tribünleri dolduran vatandaşlar da gösterileri büyük bir beğeni ile izledi.
Yaz Spor Okullarının kapanış töreninde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,
”Muratpaşa’da spor ve sanat faaliyetleri artarak devam edecek. Önümüzdeki yıl yaz spor okullarımıza katılımı 4 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Kış spor okullarımızda bu yıl faaliyete başlayacak. Muratpaşa’mızda tüm yıl boyunca 20 bölgede haftada üç gün spor yapma imkanı sağlayacağız. Sanatı ve sporu seven bir Muratpaşa için çalışıyoruz” dedi.