Muslera gitmezse biz gideriz!

Galatasaraylı Sinan Bolat'ın menajeri Saffet Balkan, Muslera'nın takımdan ayrılmaması durumunda Sinan'ın ayrılacağını açıkladı.

Muslera gitmezse biz gideriz!

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun Arsenal maçı sonrası Sinan Bolat ile ilgili yaptığı açıklama kafaları karıştırmıştı. Hamzaoğlu, Sinan’ın sözleşmesinde bulunan bir maddeden dolayı ilk yarı sonuna kadar 5 maç oynaması gerektiğini, aksi halde kulübü Porto’ya geri gönderileceğini ifade etmişti.

"SİNAN GALATASARAYLI OLDUĞU İÇİN..."

Bolat’ın menajeri Saffet Balkan, konuyla ilgili NTV Spor’a çarpıcı açıklamalar yaptı. Balkan, “Porto aslında Sinan’ı oynayabileceği başka bir kulübe kiralamak istiyordu. Almanya, Fransa, Türkiye ve Yunanistan’dan teklifler vardı. Ancak Sinan Galatasaraylı olduğu için, tercihini Galatasaray’dan yana yaptı. Kulüp avukatları, sözleşmesine böyle bir madde ekledi. Galatasaray da kabul etti” dedi.

"MUSLERA DÜNYA KUPASI'NIN EN KÖTÜLERİNDENDİ..."

Sarı kırmızılı yöneticilerin kendisine, “Biz 1. kaleci olabilecek kapasitede bir kaleci istiyoruz dediklerini söyleyen Balkan, “Sinan’ın tecrübesi ortada. Bugün Galatasaray’ın kalesinde Muslera değil başka bir isim olsa forma göremezdi. Muslera Dünya Kupası’nın en kötü 3 kalecisinden biriydi" diye konuştu.

"MUSLERA OLSAM KOVULMADAN GİTMEM!"

Uruguaylı kaleci hakkındaki eleştirilerini "Onu oynatmazsanız satamazsınız. Ben olsam Muslera’yı Ocak ayında satarım. Eğer Galatasaray Muslera’yı satamazsa, üzerine para verip göndermek zorunda kalabilir. Ancak ben Muslera’nın yerinde olsam kovmadıkları sürece gitmem. Burada kazandığı parayı dünyanın hiçbir yerinde kazanamaz” şeklinde sürdüren Balkan, ardından Galatasaray'a rest anlamı taşıyan açıklamalar yaptı.

"MUSLERA GÖNDERİLİRSE KALIRIZ, YOKSA..."

Sinan’ın takımdaki geleceği hakkında da bilgi veren Balkan, "Sezon sonunda yönetim ile oturup konuşacağız. Muslera’yı gönderirlerse biz takımda kalmak isteriz. Aksi takdirde gelen teklifleri değerlendirebiliriz" dedi.

"O GOLLERİ NEUER DE YERDİ"

Tecrübeli file bekçisinin Arsenal maçındaki performansına değinen Balkan, “Sinan jeneriklik goller yedi. Avrupa’da maalesef bahisçiler Galatasaray’ın en az 3 gol yiyeceğini iddia ediyordu. Bu tablo üzücü. Ama dünyanın en iyi kalecisi Neuer bile olsa en az 3 gol yerdi” şeklinde görüş belirtti.

"BURAK VE SELÇUK AVRUPA'DA BU KADAR ETMEZ"

Galatasaray’da oyuncuların kazandığı yıllık ücretlerin çok fazla olduğunu vurgulayan Saffet Balkan, “Örneğin Burak ve Selçuk bu seviyedeki Avrupa’nın hiçbir kulübünde oynayanamaz. Çin ya da Katar’da oynayabilirler ama Avrupa’da olmaz. Çünkü bu ücretleri Avrupa’da hiçbir kulüp vermiyor” diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326