Narlıgöl’e Termal Park Yapılacak

Niğde İl Özel İdaresi tarafından Narlıgöl Termal Parkı Projesi hazırlandı. Proje Nevşehir’deki tabiat varlıklarının onayından geçtikten sonra hayat bulacağı bildirildi.İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Niğde’nin jeotermal kaynaklardan...

Narlıgöl’e Termal Park Yapılacak
Niğde İl Özel İdaresi tarafından Narlıgöl Termal Parkı Projesi hazırlandı. Proje Nevşehir’deki tabiat varlıklarının onayından geçtikten sonra hayat bulacağı bildirildi.
İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Niğde’nin jeotermal kaynaklardan elde edeceği turizm gelirlerinin ekonomiyi canlandıracağını söyledi.
Niğde’nin bir tarım kenti olmasına rağmen sanayisinin hızla ilerlediğini ifade eden Peşin, Niğde’de turizmin bir ivme kazanması için önemli projelerin hazırlandığına dikkat çekti.
Peşin yaptığı açıklamada: “Turizm gelirlerini arttırmak için öncelikle Çiftehan’da kuracağımız günübirlik tesisler, kür parkları ve kayak merkezleriyle birlikte ilimizde turizmin gelir kaynaklarının olduğunu turizm kaynaklarının zengin olduğunu ön plana çıkarmaya başladık. İlimizde önemli jeotermal kaynaklarından Narlıgöle gelen turistlerin daha rahat ortamda kullanabilecekleri ilimize turizm geliri para bırakabilecekleri tesisler ihtiyaç doğdu. Narlıgöle günübirlik tesis yapmak üzere bir proje çalışması yürütüyoruz. Bu proje çalışması ilk aşamada bu projenin üzerinde daha çalışmalar yapılacaktır. Bu proje içerisinde özel sektörün yapmış olduğu oteller alt kısımda yer almaktadır. Bizde göl aynası içerisinde kül parkları, konferans salonları, saunalar ve açık hava kamp yerleri olmak üzere güzel bir proje hazırlandı. Nevşehir’deki tabiat varlıklarının onayından geçtikten sonra projemiz hayat bulacak. İlimizin turizm gelirleri özellikle jeotermal kaynaklardan elde edeceğimiz sağlık turizmiyle birlikte büyük bir katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
İl Genel Meclisinin yoğun bir ay geçirdiğine değinen Başkan Peşin: “İl genel meclisimiz bu ay yoğun bir gündem maddesi geçirdi. 29 gündem maddesi görüştük. Gündem maddemizin her biride birbirinden önemli gündem maddesiydi ilimizin kültürüne, turizmine, eğitimine katkı sağlayacak gündem maddeleriydi” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER