Netflix'in popüler yapımı ''Squid Game'' dizisinin çok oyunculu 'gerçek' oyunu geliyor

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı'nca yapılan yazılı açıklamada; PKK/PYD ve DEAŞ gibi terör örgütlerine katılmak üzere ülkelerinden gelen yabancı terörist savaşçıların sınır dışı edilmesine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "2011 yılında başlayan Suriye iç savaşından günümüze kadar 102 farklı uyruktan toplamda 9 bin yabancı terörist savaşçı sınır dışı edilmiştir. Sınır dışı edilen yabancı terörist savaşçıların uyruk dağılımına bakıldığında Avrupa Birliği (AB) ülkelerine çok sayıda teröristin geri gönderildiği görüldü. Yürütülen çalışmalar kapsamında 2011 yılından bu yana ABD uyruklu 59, AB üyesi ülke uyruklu toplam 1109 yabancı terörist savaşçının sınır dışı edilmiştir. Buna göre; 2019 yılında 12 AB ülkesinden 126, 2020 yılında 8 AB ülkesinden 95, 2021 yılında 8 AB ülkesinden 69 yabancı terörist savaşçı ülkesine geri gönderilirken; bu yılın 7 aylık döneminde ise 6 AB ülkesinden 20 yabancı terörist savaşçı sınır dışı edilmiştir. 2019 yılı başından bu yana ülkesine geri gönderilen yabancı terörist savaşçılardan ilk sekiz uyruk (AB üyesi ülke) Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, Finlandiya, Romanya, İsveç, Avusturya olmuştur" denildi.

Netflix'in popüler yapımı ''Squid Game'' dizisinin çok oyunculu 'gerçek' oyunu geliyor

Oyun şirketi Immersive Gamebox ile Netflix, 2021 yılında Netflix’te yayınlanan ‘’Squid Game’’ adlı Güney Kore yapımı drama dizisinin eylül ayında ABD ve Britanya’da piyasaya sürülecek ‘gerçek hayatta oynanacak’ çok oyunculu oyununu geliştirdi.

İki ila altı oyuncunun oynayabileceği oyunda, dizide yer alan ‘Kırmızı Işık’, ‘Yeşil Işık’, ‘Cam Köprü’, ‘Squid Game’ adlı oyunlarda rekabet edilecek.

Immersive Gamebox şirketi, oyuncuya oyunun içinde hissetme deneyimini yaşatmak için dijital akıllı odalarda hareket algılama ve dokunmatik ekran teknolojisini kullanacak.

Squid Game’in bu versiyonunda orijinal serinin aksine kaybetmenin sonuçları ölümcül değil. Oyuncular kaybettikleri her bir oyun için sadece bir ‘sanal hayat’ kaybedecek. Bununla birlikte başarıyla geçtikleri her bir oyun için ise ‘sanal para’ kazanacaklar.

Immersive Gamebox CEO’su Will Dean yaptığı açıklamada, Netflix’in en popüler dizisini yeni bir formatta tasarlamanın, hayranlarına Squid Game’e bağlı kalmaları için daha fazla yol açtığını söyledi.

21 Eylül tarihinde ABD’de dokuz, Britanya’da dört yerde piyasaya sürülecek oyun 60 dakika sürecek ve 16 yaş üstü kişiler katılabilecek.

Oyunun biletleri yer ve tarihe bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 19 Pound'dan başlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326