Niğde’de Yüzme Yarışması Yapıldı

Niğde’de Yüzme Yarışması Yapıldı

Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzunda Turkcell Sponsorluğunda 8-12 yaş arası 82 sporcunun katıldığı yüzme yarışmalarında sporcular rekora kulaç attı.
Minik ve genç sporcuların dün sabah saat 09.00’da başlayarak saat 13.00’a kadar devam ettiği yarışlar hakkında bilgi veren yüzme federasyonu Niğde İl Temsilcisi Turan Sayın, Turkcell sponsorluğunda yüzme federasyonu tarafından hazırlanan yüzme yarışmalarımız, ülke genelinde Niğde’de dahil olmak üzere 37 farklı kentte yapılmaktadır. Dedi.
8-12 yaş aralığının olma sebebini turkcell yüzme federasyonunun 2020 yılına kadar olimpiyatlara sporcu hazırlamak olduğunun altını çizen Sayın, “yarışlar şimdiden bizlere sporcuların olimpiyatlarda ne derece başarılı olduğunu göstermektedir.”dedi.
Bu etkinliklerin ilerleyen zamanlarda yapılacağını vurgulayan Sayın Niğde’nin yüzmede sporunda oldukça başarılı iller arasında yer aldığını söyleyerek “Niğde, iç Anadolu’da Kayseri’nin ardından ikinci gelmektedir. Kayseri’de olimpiyat evi projesi hayata geçti. Bizim sporcularımızda bu olimpiyat evi projesi kapsamında bu yarışlara ve hazırlık kamplarına katılmaktadır. Kısacası ilimiz sporcuları yüzme sporunda büyük bir yol kat etti. Sporcularımız bu konuda gelecek vaat etmektedir. Zaten federasyonumuzda ilimiz sporcularını dikkatle izlemektedir. Biz diyoruz ki Niğde’den kesinlikle bir Türkiye şampiyonu çıkacak; fakat bizim amacımız Avrupa ve olimpiyatlardan bir şampiyon çıkarmak olacaktır” diye konuştu.