Nişanlısı Ayrılmak İsteyince Balkondan Atladı

Nişanlısı Ayrılmak İsteyince Balkondan Atladı

Adana’da nişanlısı ayrılmak isteyen genç kız, 3. kattaki evin balkonundan atlayarak intihar girişiminde bulundu. Düşerken elektrik tellerine çarpması sonucu akımına da kapılan genç kız, hastanede hayatta kalma mücadelesi veriyor.
Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Dilek E. (25) ile Halil K. (25) bir süre önce nişanlandı. Evlilik hazırlığı yapan çiftlerden Dilek E.’nin nişanlısının ailesiyle sorunlar yaşadı. Bu sabah da Dilek E. nişanlısının evine giderek hem nişanlısı hem de ailesiyle konuşmak istedi. Ancak evde kısa sürede tartışma çıktı. Bunun üzerine Halil K. nişanlısına "Ben senden ayrılmak istiyorum, artık yapamıyoruz" dedi. Dilek E. nişanlısının ayrılmak istediğini duyunca, 3 kattaki evin balkonundan kendini aşağı bıraktı. Dilek E. aşağı düşmeden balkonun hemen yanından geçen elektrik kablolarına çarpınca akıma kapıldı. Dilek E. daha sonra da yere çakıldı.
Bunun üzerine nişanlısı hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Elektrik kabloları da koptuğu için sokakta elektrik akımı tehlikesi oluştu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Dilek E.’yi alıp Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Dilek E.’nin elektrik akımına kapılması ile yere çakılmadan dolayı ağır yaralandığı ve hayatta kalma mücadelesi verdiği öğrenildi.
Diğer taraftan elektrik yetkilileri de olay yerine gelerek akımları kesip kabloları yenileme çalışması başlattı.
Polis olayla ilgili soruşturma başlatarak nişanlısı ve ailenin ifadesine başvurduğu öğrenildi.