Ortahisar Belediyesi’nden Trafik Eğitim Parkuru Projesi

Ortahisar Belediyesi tarafından Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon İl Emniyet Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen "Trafik Eğitim Parkuru Projesi"nin startı verildi.Ayfer Karakullukçu İlkokulu’nda gerçekleştirilen açılış...

Ortahisar Belediyesi’nden Trafik Eğitim Parkuru Projesi
Ortahisar Belediyesi tarafından Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon İl Emniyet Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen "Trafik Eğitim Parkuru Projesi"nin startı verildi.
Ayfer Karakullukçu İlkokulu’nda gerçekleştirilen açılış programına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Ortahisar Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Ortahisar Belediye Başkan yardımcıları ve öğrenciler katıldı.
Açılış töreninde bir konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, "Ülkemizde son dönemde trafikte büyük can kayıpları yaşanıyor. Bu kayıpların önüne geçme ve trafik kültürünü geliştirme noktasında neler yapabiliriz diye düşündük. Bunu daha küçük yaşlarda, çocuklarımızla birlikte başlatmanın yararlı olacağını düşündük. Bu bir başlangıçtır. Bunu diğer okullarımızda da yayarak devam edeceğiz" dedi.
Trafik duyarlılığını çocuklara kazandırarak, onların ileriki yaşlarında trafik kurallarına uygun yaşayan insanlar olması noktasında bu çalışmaları başlattıklarını ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, "Bugün gerçekten önemli bir eğitim toplantısı yapıyoruz. Trafik kazalarında ülkemizdeki can kaybı, yaralı ve maddi hasar çok üzüntü verici boyutlarda. Bu nedenledir ki bizler de belediye olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte bu konuda temelden eğitim noktasında nasıl çalışmalar yapabiliriz diye düşündük. Eğitimin yuvası olan okullarımızdaki pratikle beraber bu duyarlılığı daha küçük yaşlarda çocuklarımıza kazandırarak, onların ileriki yaşlarında iyi birer sürücü, iyi birer yaya, yani trafik kurallarına uygun yaşayan insanlar olması noktasında bu çalışmaları başlattık. Bu çalışmalarımızı Sayın Valimiz himayelerinde şu anda 12 okulumuzda gerçekleştiriyoruz. Ancak bu çalışmanın bütün okullarımızda olması gerektiği kanaatindeyim. Bizler de zaten küçük yaşlarda çocuklarımızın kendi eğitiminin yanı sıra ileri yaşlarda toplumsal yaşamda üstlenecekleri roller ve uyacakları kurallara katkı anlamında faaliyetler yapan bir belediyecilik anlayışı yürütüyoruz. Çocukların Ortahisar’ı bu kapsamda hayata geçirdiğimiz önemli bir projemizdir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından trafik eğitim parkuru açılışı gerçekleştirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326