(özel Haber) İtfaiyenin Naylon Poşetle Martı Kurtarma Operasyonu

Ataşehir’de 5 katlı bir apartmanın çatı katında ayağı sıkışan martı, itfaiyeyi harekete geçirdi. Yaralı olarak sıkıştığı yerden kurtarılan martı, uçamayınca bir poşete konularak aşağı indirildi.Olay, sabah saatlerinde Ataşehir...

(özel Haber) İtfaiyenin Naylon Poşetle Martı Kurtarma Operasyonu
Ataşehir’de 5 katlı bir apartmanın çatı katında ayağı sıkışan martı, itfaiyeyi harekete geçirdi. Yaralı olarak sıkıştığı yerden kurtarılan martı, uçamayınca bir poşete konularak aşağı indirildi.
Olay, sabah saatlerinde Ataşehir Oto Sanayi Sitesi’nde bulunan 5 katlı bir apartmanın çatı katında meydana geldi. Bir martının uçarken konduğu evin çatı katında ayağı sıkıştı. Sıkıştığı yerden kurtulmak için çırpınan martıyı gören vatandaşlar itfaiyeyi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen ekip itfaiye merdiveni uzatarak apartmanın çatı katına çıktı. Çatı katına çıkan itfaiye eri martıyı sıkıştığı yerden çıkardı. Kurtarılan martıyı itfaiye eri uçması için çatı katına bıraktı. Yaralanan ve saatlerce kurtarılmak için beklerken bitkin düşen martı uçamayınca itfaiye ekibi çareyi martıyı poşetle indirmekte buldu. Bir poşetin içine koyulan martı, itfaiye merdiveni ile aşağıya indirildi. Yaralanan martı itfaiye aracına konularak tedavisi için veterinere götürüldü.
İtfaiye ekibinin martı kurtarma operasyonu ise bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER