Resmi Törenle Vira Bismillah Dediler…

Denizlerde av yasağının sona ermesi ile Rizeli balıkçılar, düzenlenen resmi törenin ardından denize açıldılar.Rize Valiliği tarafından deniz av sezonunun açılması dolayısı ile yasağın kalktığı ilk dakikalarda balıkçı barınağında...

Resmi Törenle Vira Bismillah Dediler…
Denizlerde av yasağının sona ermesi ile Rizeli balıkçılar, düzenlenen resmi törenin ardından denize açıldılar.
Rize Valiliği tarafından deniz av sezonunun açılması dolayısı ile yasağın kalktığı ilk dakikalarda balıkçı barınağında tören düzenlendi. Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve diğer il müdürlerinin de katıldığı tören Rize Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Ardından konuşmalar yapıldı. Rize Valisi Ersin Yazıcı konuşmasında, Türkiye’de balıkçılığın yüzde 60’ının Karadeniz Bölgesi’nde yapıldığını hatırlatarak Rize’nin de ülke balıkçılığında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Yazıcı balığın halen en organik tüketim maddeleri arasında yer aldığını belirtip saatin gece yarısını göstermesi ile av yasağının katlığını duyurarak “vira bismillah” dedi.
Töreni şaşkın bakışlar ile izleyen balıkçılar talimatın ardından patlayan havai fişekler eşliğinde denize açıldılar. Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap balıkçıları limandan el sallayarak uğurladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER