Şahinbey Belediyesinden Çölyak Hastalarına 13 Ton 750 Kilo Kg Glutensiz Un Desteği

Şahinbey Belediyesinden Çölyak Hastalarına 13 Ton 750 Kilo Kg Glutensiz Un Desteği

Sosyal belediyecilik kapsamında yapılan sosyal yardım çalışmaları takdirle karşılanan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Sosyal Market aracılığı ile çölyak hastası bulunan ailelere 13 ton 750 kilo glutensiz un yardımı yapıldığını söyledi.
Düzenli olarak Çölyak hastası bulunan ailelere glutensiz un yardımı yapan Şahinbey Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Market’te 180 aileye daha 10 kiloluk glutensiz un yardımında bulundu. Sosyal market ziyaretinde vatandaşlarla tek tek ilgilenen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ailelere un yardımı yaparken, çocuklara ise oyuncak hediye etti.
Düzenli olarak çölyak hastası bulunan ailelere glutensiz un yardımı yaptıklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Çölyak hastalarımız normal un kullanamıyor ve glutensiz un kullanmaları gerekiyor. Biz de özellikle dar gelirli ailelerimiz için her ay şuana kadar bin 375 ailemize 13 ton 750 kilo glutensiz un dağıtımı gerçekleştirdik. Yine bugün 180 ailemize bin 800 kilo glutensiz un dağıtımı yaptık. Amacımız çölyak hastalarının zaruri ihtiyaçlarını karşılamaktır. Çölyak hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.