Şampiyon, 5 Yıl Sonra Yuvaya Döndü

Şampiyon, 5 Yıl Sonra Yuvaya Döndü

Kırkpınar Başpehlivanlarından Ali Gürbüz, 5 yıllık aranın ardından tekrar Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sporcusu oldu.
Hırvatistan’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda 96 kilogramda dünya ikincisi Yusuf Can Zeybek ve Kırkpınar Başpehlivanlarından Ali Gürbüz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, minder ve yağlı pehlivan güreşlerinin altyapısına büyük önem verdiklerini hatırlattı. İlk belediye başkanlığı döneminde 90 genç sporcuyu bünyelerine aldıklarını belirten Başkan Türel, "Diğer spor branşlarına destek veriyoruz. Gençleri desteklemek adına bu dönemde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. O dönemlerde ekmiş olduğumuz tohumlar bugün filiz olmaya başladı. Yusuf Can Zeybek, 96 kilogramda dünya gençler ikincisi oldu. Bize geldiğinde 10 yaşındaydı. 10 yaşında bize gelen sporcumuz bugün dünya ikincisi oldu. Ondan gelecekte dünya şampiyonluğu bekliyoruz" dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Türel, ilk belediye başkanlığı döneminde Kırkpınar başpehlivanlarından Ali Gürbüz’ün de bünyelerinde olduğunu dile getirerek, "Ali’nin de ileride çok iyi sporcu olacağını biliyorduk. 2007 yılında Ali Gürbüz de minderde dünya üçüncüsü oldu. Daha sonra minderden yağlı güreşe babasının izinden gitti. Başpehlivan oluncaya kadar birçok başarıya imza attı. Ali, güreş sporunda Antalya’nın iftiharı. Onu Türk sporuna hem kazandıracağız hem de yeni başarılar için destekleyeceğiz. Biz Ali’nin Antalya’ya altın kemeri bir kez daha getireceğine inanıyoruz. Artık bundan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sporcusu olarak güreşecek. Birçok belediye talip olmasına rağmen Ali bizi seçti. Geçmişi kapatıp yeni başarılara inşallah birlikte odaklanacağız" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Ali Gürbüz, kendisini Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlayan sözleşmeyi başkan Türel’le birlikte imzaladı. Türel, ziyaretin anısına Ali Gürbüz’e çiçek, Yusuf Can Zeybek’e altın ve plaket hediye etti.