Sandıklı’da Tavuk Çiftliklerinin Kötü Koku Yaydığı İddiasi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, tavuk çiftliklerinden kötü koku yayıldığı iddiası üzerine ilçede faaliyetlerini sürdüren "Akıncı Tavukçuluk" adlı işletmeden açıklama yapıldı.Ziraat Mühendisi Nebi Akıncı tarafından yapılan...

Sandıklı’da Tavuk Çiftliklerinin Kötü Koku Yaydığı İddiasi
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, tavuk çiftliklerinden kötü koku yayıldığı iddiası üzerine ilçede faaliyetlerini sürdüren "Akıncı Tavukçuluk" adlı işletmeden açıklama yapıldı.
Ziraat Mühendisi Nebi Akıncı tarafından yapılan açıklamada, Sandıklı’da oluşan kötü kokuya kalıcı çözüm bulabilmek için Alman BİNOWA firmasının inşaat ekipleri ve mühendis kadrosuyla ortak bir çalışma yaptıklarını ve kalıcı çözümün Biyogaz Tesisi yaparak giderileceği konusunda anlaşmaya vardıklarını bildirdi. Akıncı, açıklamasında, "Gerekli yatırımlar tarafımızca yapılarak 5-6 ay gibi kısa süre sonra Biyogaz tesisimiz faaliyete geçtiğinde ilçede kötü koku sorunu giderilmiş olacak" ifadelerini kullandı.
Akıncı, ilçedeki kötü kokuların sadece tavuk gübresi olmadığının da altını çizerek, kokunun tarımsal ve hayvansal ürün işleyen fabrikalar ile çöp biriktirme, transfer ve döküm alanlarından kaynaklanabileceğini de kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER