Sevgiye Uzanan Eller, Başarıya Kulaç Attı

Sevgiye Uzanan Eller, Başarıya Kulaç Attı

Adana Valiliğince dört yıl önce başlatılan ve tamamen hayırsever kişi ve kuruluşlarca finanse edilen ‘Sevgiye Uzanan Eller Projesi’ Yaz etkinlikleri kapsamında düzenlenen yüzme yarışması, 10 okuldan 60 öğrencinin katılımıyla Hayal Park Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi.
Vali Mustafa Büyük, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Vali Yardımcısı Halis Arslan, projeye destek veren gönüllü kişi, kurum ve kuruluşlar, yarışmacıların aileleri ve vatandaşların katıldığı etkinlik, hayli çekişmeli yüzme yarışmalarına sahne oldu.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çukurova Belediye Başkanı Çetin, valilik tarafından yürütülen projeye, ilçe belediyesi olarak ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Etkinlikte, vatandaşlar ve sporcu ailelerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Vali Mustafa Büyük ise Vali Yardımcısı Halis Arslan koordinatörlüğünde sürdürülen Sevgiye Uzanan Eller Projesi’nin yakaladığı başarının sevindirici olduğunu söyledi.
EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ
Geleceğin teminatı olan çocuklarının en iyi şekilde yetiştirilmeleri için gerekli olan en önemli ihtiyacın eğitim olduğuna dikkat çeken Vali Büyük, “Bu etkinliğe katılan sportmen gençlerimizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Sevgiye Uzanan Eller projesi ile dezavantajlı sahalarda yetişen çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın gayretini sarf ediyoruz. Hataları, yanlışları önlemenin, eksiklikleri gidermenin tek yolunun eğitim olduğu gerçeğinden hareketle, gelişme çağındaki çocuklarımıza sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle kendilerini yetiştirme imkânı vermeye devam edeceğiz. Valiliğimizce yürütülen Sevgiye Uzanan Eller projesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Düzenlenen yarışmalar sonucunda çeşitli yaş gruplarında dereceye giren Merve Yasin, Gülnur Baykurt, Ela Öregen, Ercan Ertenoğlu, Azat Arslan, Özgür Yıldırım, Barış Çelik, Ali Haydar Abiç ve Mehmet Genç adlı öğrencilere ödüllerini, Vali Mustafa Büyük, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Vali Yardımcısı Halis Arslan verdi.