Suikastı kim düzenledi? Rusya'dan son açıklama...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'de öldürülen Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un Moskova'daki cenaze törenine katılmak için yarınki yıllık basın toplantısını erteleme kararı aldı. Öte yandan Putin'in sözcüsü, suikasta ilişkin soruşturma tamamlanana kadar bu eylemin arkasında kimin olduğunu söylemek için erken olduğunu belirtti.

Suikastı kim düzenledi? Rusya'dan son açıklama...
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Putin'in yarınki yıl sonu basın toplantısını Cuma gününe ertelediğini duyurdu.

Peskov, "Perşembe günü Karlov için veda ve cenaze törenleri düzenleneceği için, Putin aynı gün gerçekleştirilmesi planlanan büyük basın toplantısını düzenlememeye karar verdi" dedi.

Putin her yıl sonunda geleneksel 'büyük basın toplantısını' düzenliyor. Toplantının bu yıl düzenleneceği tarih bir ay önce açıklanmıştı.
Karlov'un cenazesi dün akşam saatlerinde Rusya'nın başkenti Moskova'ya götürülmüştü.

"HENÜZ ERKEN"

Kremlin Sözcüsü Peskov ayrıca, suikasta ilişkin soruşturma tamamlanana kadar bu eylemin arkasında kimin olduğunu söylemek için erken olduğunu sözlerine ekledi.

Peskov, "Moskova, ortak soruşturma grubunun elde edeceği sonuçların beklenmesi gerektiğini düşünüyor. Bildiğiniz gibi soruşturma grubu dün çalışmalara başladı. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dediği gibi, soruşturma tamamlanıncaya kadar suikastın arkasındakilerle ilgili çıkarım yapılmamalı" dedi.

Öte yandan Kremlin'in internet sitesindeki açıklamada, Karlov'a Putin tarafından kahramanlık madalyası verildiği duyuruldu.

 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326