Tarihi Köprüde Nikah Masasına Oturdular

Tokat’ta Yeşilırmak üzerindeki 764 yıllık tarihi Hıdırlık Köprüsü’nde kurulan nikah masasında nikahları kıyılan genç çift dünya evine girdi.Tokat’ta nikahlarını farklı bir mekanda yapmak isteyen 28 yaşındaki Oğuz Koçyiğit ile...

Tarihi Köprüde Nikah Masasına Oturdular
Tokat’ta Yeşilırmak üzerindeki 764 yıllık tarihi Hıdırlık Köprüsü’nde kurulan nikah masasında nikahları kıyılan genç çift dünya evine girdi.
Tokat’ta nikahlarını farklı bir mekanda yapmak isteyen 28 yaşındaki Oğuz Koçyiğit ile 25 yaşındaki Hasret Hasbaş, tarihi taş köprüyü seçti. Selçuklular döneminde yapılan araç trafiğine kapalı olan Hıdırlık Köprüsüne davetlilerle birlikte gelen genç çift davul zurna eşliğine eğlendi. Köprüye kurulan masa sandalyede nikah masasına oturan çiçeği burnunda çift ayrı bir heyecan yaşadı. Nikah memuru tarafından kıyılan nikah sonrasında dünya evine giren çift köprüden karşıya geçenlerin şaşkın bakışları arasında yakınları ile birlikte oyun havaları eşliğinde eğlendi. Damat Koçyiğit, bugüne kadar yapılmamış bir şey olmasını arzu ettiklerini ifade ederek, “Çünkü biz böyle fikirlere çok açığız. Olmamışın olması, böyle şeyler yapmayı seviyoruz. Nişanımdan bugüne kadar da birçok şeyi farklı yapmaya çalıştık, bütçemizin yettiği kadar. Bu da onlardan bir tanesi. Bu köprüden önceden araç geçiyordu. Şimdi trafiğe kapandı, bizde bunu değerlendirelim istedik” dedi.
Gelin Hasret Hasbaş da nikah törenlerini farklı bir alanda gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduğu kaydetti. Davetlilerle birlikte çift köprüdeki törenin ardından düğünün yapılacağı salona geçti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER