Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Çarşamba

19°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

18°/ 11°

Cumartesi

10°/

Pazar

10°/

Pazartesi

18°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Yerel Bitlis

Tatvanlılar , İzmir’de Kır Kahvaltısında Buluştu

İzmir’de düzenlenen “83. Uluslararası İzmir Enternasyonal fuarında” Bitlis’in Tatvan ilçesini tanıtmak üzere İzmir’de bulunan Tatvanlılar ve İzmir’de yaşayan Tatvanlılar düzenlenen kır kahvaltısında buluşup hasret giderdiler.Merkezi...

Yayınlanma:

İzmir’de düzenlenen “83. Uluslararası İzmir Enternasyonal fuarında” Bitlis’in Tatvan ilçesini tanıtmak üzere İzmir’de bulunan Tatvanlılar ve İzmir’de yaşayan Tatvanlılar düzenlenen kır kahvaltısında buluşup hasret giderdiler.
Merkezi Buca Göksu’da bulunan Ege Bölgesi Tatvanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından tertip edilen sabah kahvaltısı kapsamında İzmir’in Kaynaklar Yörük Ovasında bulunan Van Kahvaltı Salonunda bir araya gelen Tatvanlılar, hem kahvaltı yaptı hem de hasret giderdiler. Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Rahime Yılmaz Acet, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin ve Tanıtım amacıyla Tatvan’dan gelen tanıtım ekibini ağırlayan Ege Bölgesi Tatvanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, hemşehrilerini İzmir’de görmekten duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.
Düzenlenen kahvaltıda konuşan Ege Bölgesi Tatvanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Yalçın, İzmir’de hemşehrilerini ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Ege Bölgesi Tatvanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak İzmir’de güzel ilçelerini tanıtmakla kalmayıp, hemşehrilerinin iyi ve kötü günlerinde her daim yanlarında olmaya ve gerek dert ve kederli günlerinde ve yine gerekse iyi ve mutlu günlerinde yanlarında olmaya gayret sarf ettiklerinin kaydeden Yalçın, “Bu gün ikinci memleketimiz olan İzmir’de Tatvanlı kardeşlerimizi ağırlamaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Bizim gözümüzde tüten güzel memleketimizi birkaç günlüğüne de olsa İzmir’e taşıyarak bizim memleket özlemimizi bir nebze olsun gideren yetkilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. İnşallah fuarın son gününe kadar hem birlikte ilçemizi tanıtmaya devam edeceğiz. Ben burada ve çevre illerde bulunan hemşehrilerimizi de fuara davet ediyorum” dedi.
Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, ise ilgi ve alakalarından ötürü Ege Bölgesi Tatvanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine teşekkür ederek, herkesi fuara, Tatvan’ı tanıtmaya ve Tatvan standını ziyaret etmeye davet etti. Belediye Başkanı Fettah Aksoy da, İzmir’de ki hemşehrilerinin zaten her gün Tatvan’ı en güzel şekilde tanıttığına olan inancının sonsuz olduğunu ifade etti. Kahvaltıya katılan Tatvanlılar ise, İzmir’de kendilerine memleket havasını yaşatan Ege Bölgesi Tatvanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine teşekkürlerini sundular.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler