Tkdk 48 Projeyi Onayladı

Tkdk 48 Projeyi Onayladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü, 12. çağrı dönemi kapsamında kabul gören 48 projeyle sözleşme imzaladı.
TKDK İl Koordinatörlüğü binasında gerçekleştirilen imza törenine TKDK İl Koordinatörleri ve proje sahipleri katıldı. İl Koordinatörü Turan Karahan, yatırımların Elazığ ve bölge için önemli olduğunu belirterek, yatırımcılara bundan sonraki süreçte de destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Karahan, "Malumunuz Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ’da kurulduğundan beri desteklerini hızlı bir şekilde devam ettirmektedir. En son çıktığımız 12. çağrı ilanında 140 milyon liralık yatırım değerinde olan yani 103 proje kabulünü gerçekleştirdik. Ve bunların karşılığında hibe olarak vereceğimiz tutar 80 milyon liradır. Birinci etap projelerin incelenip, merkez teşkilatına gönderilip proje değerlendirme ve seçim kurulunda gerçekleşen 48 adet projemizin sözleşmesini temsili birkaç proje sahibiyle imzalamak üzere bugün buradayız. Toplamda 48 projemizin yatırım toplamı 57 milyon civarında olup inşallah 2-3 aylık bir yatırım sonuna kadar bu yatırımcılarımız başarılı bir şekilde proje uygulamalarını bitirip devam ederse bu yatırımcılarımıza 36 milyon liralık bir hibeyi hesaplarına aktarmış olacağız. Bu çağrı ilanıyla beraber tabi ki desteklerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi.
Yatırımcılar da desteklerin önemli olduğunu belirterek, hibe oranlarının yüksek olmasının teşvik edici olduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından proje sahipleriyle sözleşme imzalandı.