Tolga Zengin o anları anlattı

Bursaspor maçının ardından Fernandao ile gerginlik yaşayan kaleci Tolga Zengin o anları anlattı. Zengin, “Oradaki asıl problem Civelli’nin gelip benim boğazımı sıkmasıydı” dedi.

Tolga Zengin o anları anlattı
Beşiktaş'ın Bursaspor'u 1-0 yendiği maçın bitiş düdüğünün duyulmasının ardından elindeki topu Fernandao'ya vermek isteyen kaleci Tolga'ya, Brezilyalı golcü tepki gösterdi. Fernandado'nun topa vurması sonrasında ikili arasında gerginlik başlarken, Tolga; Fernando'nun ensesinden tuttu. Olaya diğer futbolcular da karışırken, Tolga, Fernandao'yu olay yerinden uzaklaştırdı. İkili arasındaki gerginlik kısa süren diyaloğun ardından sona erdi. Bu arada hakem Cüneyt Çakır'ın bu olay nedeniyle Tolga ve Fernandao'ya sarı kart gösterdiği ve bunu maçın temsilcilerine ilettiği öğrenildi.

Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin, karşılaşmanın ardından hem bu olayla ilgili hem de gündemdeki diğer konularla ilgili soruları yanıtladı:


“CİVELLİ BOĞAZIMA SARILINCA SİNİRLENDİM”

Maç sonunda Fernandao ile aramda geçen olan olaya gelince… Tam maç bitmeden önce ben topu almaya giderken kendisi topu getirip bana uzattı. Tam topu elime aldım, hakem maçı bitirdi. Ben de topu tekrar Fernandao’ya verdim. Kendisi de topa vurdu. Aslında benim Fernandao ile bir gerginliğim itişmem olmadı. En son kalabalık olunca çektim aldım onu dışarı. Bire bir konuştuk. Oradaki asıl problem Civelli’nin gelip benim boğazımı sıkmasıydı. Ben kimsenin gidip boğazını sıkmadım dedi. Koridorda hiçbir olay yaşanmadı. Oyuncularla karşılaşmadık.“İĞNE YAPIN OYNAYAYIM DEDİM”

İlk yarı bize yakışmayan bir oyun vardı. İkinci yarı toparladık, iyi pozisyonlar yakaladık. Pozisyon da vermedik ve sonunda 3 puanı aldık. Sakatlığımla ilgili 3 gündür yatıyordum. Antrenmanlara çıkamadım. Hastalığımdan dolayı çok fazla su kaybı yaşadım. Ne kadar sıvı takviyesi yapsanız da yine de olabiliyor. İlk defa bu kadar kramp girdi. Hatta iğne yapın oynayayım dedim doktora. Ama doktor dedi ki öyle oynatamam seni, riske atamam. Yap dedim yine de ama daha sonra ayağa kalkınca oynayabileceğimi anladım ve oynadım."BİZ İŞİMİZİ YAPACAĞIZ"

Şu bir gerçek ki, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun zemini geçen yıla oranla çok daha kötü. Başakşehir de o stadyumda oynamadığı için sahaya iyi de bakılmıyor. Geçen yıl daha şiddetli yağışlarda biz daha iyi zeminlerde oynamıştık. Bu bir mazeret değil. Seyirci gelmemesi, zeminin bozuk olması hiç birisi mazeret değil. Biz çıkıp işimizi yapacağız.”“HER TAKIMIN BİR MEDYASI OLMUŞ ARTIK”

Tolga Zengin, Trabzonspor kaptanı Onur’un, “Bu ortamdan çok sıkıldım, futbolu bırakma noktasına geldim” şeklindeki sözleri için de şunları söyledi:

"Onur benim kardeşimdir. O da çok büyük haksızlıklara uğradı. Ben kendisi ile görüşmüştüm milli maçtan sonra. Her takımın bir medyası olmuş artık. Her şey bir linç etmek için bahane… Onu niye çağırmadın, bunu niye çağırmadın, bak bunu çağırdın böyle oldu. Bunlara gerek yok. Herkes hatalı gol yiyebilir. Yemiştir de, yiyecektir de. Ama bir hatadan dolayı fırsat bilip başkasından, birinden dolayı intikam almaya dönmesin iş. Yazık günah, bunlar da emek veriyorlar. Kardeşimdir benim Onur. Eğer bir şey yapıyorsa her türlü arkasındayım. Vardır bir bildiği. Neye neden sinirlendiğini bilmiyorum. Medeni bir şekilde, kendine yakışır bir şekilde yapmıştır tepkisini. Hakemler olayına gelince. Herkes elinden geleni yapıyor. Onlar da neticesinde insan. Biz nasıl hata yapabiliyorsak, onlar da yapabilir. Yeter ki kasıt olmasın. Biraz daha her şeye iyi bakmak lazım. Her şeyi kötüye yorarsak işin içinden çıkamayız."
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326