Turistler Mehter Takımı İle Fotoğraf Çektirme Yarışına Girdi

Muğla’nın Bodrum ilçesi Bümbet barlar sokağı 30 Ağustos zafer bayramı nedeniyle sabaha kadar çalan mehter marşı ile inledi.Dünyaca ünlü Gümbet barlar sokağında yaptığı organizasyonlar ile adından çok sık bahsettiren Pasha isimli gece...

Turistler Mehter Takımı İle Fotoğraf Çektirme Yarışına Girdi
Muğla’nın Bodrum ilçesi Bümbet barlar sokağı 30 Ağustos zafer bayramı nedeniyle sabaha kadar çalan mehter marşı ile inledi.
Dünyaca ünlü Gümbet barlar sokağında yaptığı organizasyonlar ile adından çok sık bahsettiren Pasha isimli gece kulübü getirdiği mehter takımı ile 30 Ağustos zafer bayramını kutladı. Sabaha kadar gece kulübünün önünde duran mehter takımı çaldığı mehter marşları ile büyük beğeni topladı. Söyledikleri marşların aralarında turistler fotoğraf çektirmek için birbirini ezdi. Yerli ve yabancı turistler gece kulübünün kapısı önünde duran mehter takımını izledi. Bazı turistler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Barlar sokağına mehter marşları ile giren mehter takımı yoldan geçenlerden ise büyük alkış aldı.
TURİSTLERE ZAFERİ ANLATTILAR
Gece Kulübünün işletmecisi Levent Akbulut ise gece kulübünde birçok etkinlik düzenlediklerini belirterek “Öncelikle ne mutlu türküm diyene diyorum. Bu anlamlı günde bizde bir şeyler yapalım dedik. Turistlere geleneklerimizi nasıl zaferler aldığımızı anlatalım istedik. Çok güzel organizasyonlar yaptık şimdiye kadar. Bu çok farklı bir şey Mehter marşı sabaha kadar kapının önünde Mehter marşları çalacak çünkü biz bu zaferi kolay kazanmadık. Bunu herkesin bilmesi lazım turistlere anlatıyoruz, ne kadar özel bir gün olduğunu. Onlarda bizim bu samimiyetimize güveniyorlar Türk milletinin örfüne adetine ne kadar düşkün olduklarını görüyorlar ve bu onlar güven veriyor ve bizleri tanıyorlar. Mehter takımına ise çok yoğun bir ilgi var herkes fotoğraf çektirmek için yarışıyor adeta. Hem Pasha kulüp hem de şahsım adına tüm vatandaşlarımızın Zafer Bayramını kutluyorum”dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER