Türkiye güzeli seçilen Itır Esen'in tacı geri alındı!

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkililerinin, Miss Turkey World güzeli seçilen Itır Esen'in tacını geri aldığı iddia edildi. Miss Turkey yetkililerinden açıklama geldi.

Türkiye güzeli seçilen Itır Esen'in tacı geri alındı!

Itır Esen’in tacının, sosyal medyada 15 Temmuz şehitleri ile ilgili yaptığı bir paylaşımdan dolayı alındığı öne sürüldü. Haberturk.com'a konuşan Miss Turkey yetkilileri iddiayı doğruladı.

MISS TURKEY'DAN ITIR ESEN AÇIKLAMASI

Miss Turkey basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, dün gece düzenlenen törende "Miss Turkey World" kraliçesi seçilen Itır Esenin Twitter üzerinden 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşımın incelemeye alındığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, kuruluş amacı Türkiyeyi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan yarışmanın organizasyonunun böyle bir paylaşımı kabul etmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Sandıkçıoğlu, bu paylaşımı nedeniyle Itır Esenin tacının geri alındığını bildirdi.

BİRİNCİ: ASLI SÜMEN

Esenin tacının alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre Aslı Sümen, Çin Halk Cumhuriyetinde düzenlenecek "Miss World"de, Pınar Tartan, ABDde düzenlenecek "Miss Universe"de, Yasemin Çoklar ise Polonyada düzenlenecek "Miss Supranational"da Türkiyeyi temsil edecek.

Miss Turkey Organizasyonu tarafından dün gece Grand Pera Emek Sahnesinde gerçekleştirilen yarışmaya 20 güzel katılmıştı.

Jürisi Can Sandıkçıoğu, gazeteci yazar Güneri Civaoğlu, 2012 Miss Turkey kraliçesi Çağıl Özge Özkul, müzisyen Meyra Ilıcak, bale sanatçısı ve koreograf Tan Sağtürk, moda tasarımcısı Özlem Süer, plastik cerrah Öp. Dr. Bülent Cihantimur, Özal Global Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Alpten oluşan yarışmada, Miss Turkey World kraliçesi Itır Esen, Miss Turkey Universe kraliçesi Aslı Sümen ve Miss Turkey Supranational kraliçesi Pınar Tartan olarak belirlendi. Güzellere önceki yıl kraliçe olan kişiler tarafından taçları takıldı.

1980 yılından beri "Miss World", "Miss Universe", "Miss Supranational" ve "Miss International" yarışmalarının Türkiye lisans sahibi olan organizasyon, Miss Turkey 2017da dereceye giren üç güzeli, Türkiyeyi temsil etmek amacıyla dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen bu yarışmalara gönderecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326