Uludağ’da Kaybolan 2 Kişi 9 Saat Sonra Bulundu

Bursa’da gezi için çıktıkları Uludağ’da kaybolan 2 kişi, 9 saat süren çalışmalar sonucu bulundu.Uludağ Sarıalan’a teleferikle çıkan 2 bisiklet tutkunu, Bursa’ya dönüş yolunda kayboldu. Edinilen bilgiye göre, Alperen Tavrağ (18)...

Uludağ’da Kaybolan 2 Kişi 9 Saat Sonra Bulundu
Bursa’da gezi için çıktıkları Uludağ’da kaybolan 2 kişi, 9 saat süren çalışmalar sonucu bulundu.
Uludağ Sarıalan’a teleferikle çıkan 2 bisiklet tutkunu, Bursa’ya dönüş yolunda kayboldu. Edinilen bilgiye göre, Alperen Tavrağ (18) ve Doğancan Aslan (20) isimli 2 bisikletçi bir etkinliğe katılmak için Uludağ’ın zirvesine çıktı. Sarıalan’dan köy yoluna inmek isteyen iki genç bölgedeki ağaçların kesilmesi sebebiyle yolunu kaybetti. İhbarı alan Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalara daha sonra AFAD ve AKUT ekipleri de katıldı.
9 SAAT SONRA BULUNDU
Öğle saatlerinde başlatılan arama çalışmaları yaklaşık 9 saat sürdü. Akşam saatlerinde Süleymaniye Kötü Kurbağalık Mevkii’nde iki gence de ulaşmayı başaran arama kurtarma ekipleri bisikletçileri ifadelerinin alınması için Yiğitali Jandarma Karakolu’na getirdi. İfadeleri alınan gençler, daha sonra ailelerine teslim edildi.
Tağra ve Canarslan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER