Vali Büyük’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Büyük’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Adana Valisi Mustafa Büyük, 30 Ağustos’un dünya tarihine damga vuran Türk milletini şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir” dedi.
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Vali Büyük, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevinci içerisinde olduklarını söyledi. Vali Büyük, 30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zafer olduğunu vurgulayarak, mesajında şunları aktardı:
“30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle mukaddes Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor; değerli Adanalı hemşehrilerimizin ve Milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”