Vali Kamçı “malatya Örnek Olacak Bir Durumdadır”

Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti.Patrik Vekili Ateşyan ile birlikte Malatya Hayder Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sarkis Çizmeci, Yönetim Kurulu Üyesi Kevork Özkaragöz ve Malatya...

Vali Kamçı “malatya Örnek Olacak Bir Durumdadır”
Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti.
Patrik Vekili Ateşyan ile birlikte Malatya Hayder Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sarkis Çizmeci, Yönetim Kurulu Üyesi Kevork Özkaragöz ve Malatya Temsilcisi Serdar Boyacı da Vali Kamçı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Patrik Vekili Ateşyan, ”İbadethanelerimizde yapılan tadilatı dini lider olarak gelip yerinde görmek istedim. Bu vesile ile cemaatimizin üyeleri ile birlikte sizleri ziyaret edip hem Malatya’ya Vali olarak atanmanızdan dolayı sizleri tebrik etmek, hem de cemaatimize gösterdiğiniz ve göstereceğiniz ilgi ve alaka için sizlere teşekkür etmek istedim. Malatya’da onarıma alınacak iki kilisemiz var, umarım cemaatimiz zaman içerisinde de bu kiliselerden faydalanabilir. Burada 20 aileye yakın cemaatimiz bulunmakta ve bunlarda kardeşlik ve sevgi bağları içerisinde burada kalıcı olarak kalmaktadır. Sizlerden de Kiliselerimizin tadilatı konusunda destek ve yardımlarınızı beklemekteyiz” dedi.
Vali Kamçı da, “Burada sizleri cemaat üyeleri ile birlikte ağırlamaktan mutluyuz. Malatya’da 60 kişiye yakın ermeni vatandaşımız yaşıyor, tabi onlar bizim vatandaşımız. Hiçbir şekilde Malatya’da diğer vatandaşlardan ayrı bir konumda olmaları söz konusu değil, bu şekilde yaşamaya devam edecekler. Bizler Malatya Valiliği olarak Malatya Sivil Toplum Örgütleri ve de Yerel Yönetimler olarak sizlerin ibadethanelerine gerekli yardımı yapmaya devam edeceğiz. Elimizden geldiğince imkanlar ölçüsünde buna devam edeceğiz. Burada bir kardeşlik olgusu içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Malatya’mız o anlamda örnek olacak bir durumdadır diye düşünüyorum ve ziyaretinizden son derece memnun olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.
Patrik Vekili Ateşyan Vali Kamçı’ya Ermenistan’dan getirdiği el işi ağaç oyması bir hediye verirken Vali Kamçı’da kendisine Malatya Kayısısı ikram etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327