VALİ, MİLLETVEKİLİ VE MUHTARLAR SEYHAN’IN SORUNLARI İÇİN BULUŞTU

Seyhan İlçe Kaymakamlığınca, mahallelerin sorunlarının masaya yatırılması amacıyla Seyhan ilçesindeki mahalle muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantı, Vali Mustafa Büyük’ün başkanlığında gerçekleştirildi.Nezihe Yalvaç...

VALİ, MİLLETVEKİLİ VE MUHTARLAR SEYHAN’IN SORUNLARI İÇİN BULUŞTU
Seyhan İlçe Kaymakamlığınca, mahallelerin sorunlarının masaya yatırılması amacıyla Seyhan ilçesindeki mahalle muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantı, Vali Mustafa Büyük’ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan ve Mehmet Şükrü Erdinç, Seyhan İlçe Kaymakamı Ahmet Okur, kamu kurum ve temsilcileri ile Seyhan ilçesinde bulunan mahallelerin muhtarları katıldı.
Geniş katılımlı toplantının açış konuşmasını yapan Seyhan İlçe Kaymakamı Ahmet Okur, Seyhan Sosyal Hizmetler Vakfı koordinesinde düzenlenen toplantının amacının, mahallelerde yaşanan sıkıntıların ve vatandaşların şikayetçi olduğu konuların irdelenerek, çözüm yollarının bulunması olduğunu söyledi.
“MUHTARLARIMIZ, ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZDIR”
Toplantıya başkanlık eden Vali Mustafa Büyük ise konuşmasında, kaymakamlıklar, yerel yönetimler ve kamu idareleriyle olan işbirliği içinde, muhtarların da önemli bir rolleri olduğunu söyledi. Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler ve devlet hizmetlerinde bürokrasinin en aza indirgenmesi çalışmaları kapsamında muhtarların görevlerinin azalmasına rağmen, muhtarların halk ile devlet kurumları arasında köprü vazifesi gördüklerine dikkat çeken Vali Büyük, “Muhtarlarımız, yaşadıkları mahallelerin her türlü sorununu ilgili yerlere aktarma ve takip etme görevini gerçekleştiriyorlar. Dolayısıyla mahallelerinin sorunlarının çözümüne önemli bir katkı sağlayan muhtarlarımız, bizlerin de birer çalışma arkadaşlarımızdır” dedi.
“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ”
Toplantının ilerleyen bölümlerinde, milletvekilleri ile birlikte muhtarların dile getirdikleri sorunları dinleyen Vali Mustafa Büyük, yaşanan sıkıntıların giderilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Vali Büyük, “Bizlere iletilen şikayetlerin bilincindeyiz. Başta elektrik konusu olmak üzere eğitimden, sağlığa ve güvenliğe kadar geniş bir alanda yaşanan sorunların çözümü ve eksikliklerin giderilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli tüm gayreti gösteriyoruz. Siz değerli muhtarlarımızın bu toplantıda dile getirdikleri sorunlar ve değerli Milletvekillerimizin gerçekleştirdikleri mahalle ziyaretlerinde dile getirilen şikayet ve taleplerin çözümü için gerekli tüm çalışmaları yaptığımızdan kuşkunuz olmasın. Bu vesileyle, bu tür toplantıların sorunların çözümü noktasında hayli önemli oldu” diye konuştu.
Seyhan İlçe Kaymakamlığı’nca, mahallelerin sorunlarının masaya yatırılması amacıyla düzenlenen toplantı, Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan ve Mehmet Şükrü Erdinç’e muhtarların ilettikleri taleplerle son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER