Yozgat Belediyesinden Gazetecilere “yozgatkart” Kolaylığı

Yozgat Belediyesinden Gazetecilere “yozgatkart” Kolaylığı

Yozgat Belediyesi, görevleri nedeniyle aynı zamanda kamu hizmeti yapan gazetecilerin görevlerini daha rahat yürütebilmelerini sağlamak amacıyla 1 Ekim 2014 tarihinden geçerli olmak üzere kent merkezinde ‘Yozgatkart ‘ uygulamasını başlatacak.
Yozgat Gazeteciler Cemiyetinin önerisi,Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan’ın onayı ve Yozgat Belediye Meclisinin de son oturumunda oybirliği ile aldığı kararı gereğince Yozgat’taki sarı basın kartı sahibi gazetecilerin yanı sıra haber ajansı temsilcileri ve TRT’nin Yozgat muhabirleri ile yerel gazetelerin asgari kadrolarında sigortalı ve sözleşmeli çalışan 2’şer fikir işçisi ‘Yozgatkart’ın kolaylıklarından faydalanacak.
Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı , 1 Ekimde yürürlüğe girecek ‘Yozgatkart’ uygulamasının kentimizdeki gazetecilere bazı avantajlar getireceğini belirterek “Konuya ilişkin önerimizi memnuniyetle onaylayan Belediye Başkanı sayın Kazım Arslan ile yine ‘Yozgakart’ projemizi oybirliği ile benimseyen Yozgat Belediye Meclisinin bütün üyelerine meslektaşlarımız adına teşekkür ederim” dedi.
Yozgat Belediyesi ile Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı arasında önceki hafta imzalanan Yozgatkart protokolünde belirlenen koşullara göre, kendilerine ‘Yozgatkart’ verilecek gazeteciler kent içindeki açık ve kapalı otopark alanlarında otopark ücreti alınmayacak. Protokol kapsamında ‘Yozgatkart’ı edinecek yerel gazeteciler, Belediyenin şehir içi taşıma hizmetlerinden ücretsiz , sosyal tesislerinden de indirimli yararlanacak.’Yozgatkart’ uygulamasından faydalanmak isteyen gazetecilerin Yozgat Belediyesinin ilgili birimine 15 Eylüle kadar başvurması gerekiyor. Yozgat Belediyesinin gazetecilere özgü hazırlayıp vereceği ‘Yozgatkartlar’ her iki yılda bir yenilenecek.