Yüksekovalı Gençlerden Ezidilere Yardım Eli

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir araya gelen bir grup genç, Irak’ın Sincar (Şengal) bölgesinde Irak Şam İslam Devleti’nden kaçarak Roboski ve çevre köylere sığınan Ezidiler için yardım seferberliği başlattı.Irak’ın Musul kentine...

Yüksekovalı Gençlerden Ezidilere Yardım Eli
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir araya gelen bir grup genç, Irak’ın Sincar (Şengal) bölgesinde Irak Şam İslam Devleti’nden kaçarak Roboski ve çevre köylere sığınan Ezidiler için yardım seferberliği başlattı.
Irak’ın Musul kentine bağlı Sincar şehrinden IŞİD’ten kaçarak Şırnak’ın Uludere (Roboski) ilçesindeki bazı okullara ve kurulan çadırlara yerleştirilen binlerce Şengalli Ezidi aile için Yüksekova ilçesindeki gençler seferber oldu. Yeni Mahalle’de bir araya gelen bir grup genç, kapı kapı gezerek Ezidi halkı için yardım topladı. Daha sonra yardımları araçlara yükleyen gençler yine kendi imkanlarıyla toplanan yardımları Roboski’ye gönderdi.
IŞİD saldırılarından kaçarak Roboski ve çevre köylere sığınan Ezidi halkının acılarına ortak olmak amacıyla böyle bir kampanyaya başladıklarını ifade eden Recep Aykut isimli vatandaş, mahalle gençleri ile birlikte kapı kapı gezerek gıda ve giyim malzemeleri topladıklarını söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER