Zabıta Haftası Etkinliklerle Kutlanıyor

Zabıta Teşkilatı’nın 188. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler, Kızılay’dan Ulus’a yürüyen Zabıta Korteji ile başladı....

Zabıta Haftası Etkinliklerle Kutlanıyor
Zabıta Teşkilatı’nın 188. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler, Kızılay’dan Ulus’a yürüyen Zabıta Korteji ile başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki 25 ilçe zabıta müdürlüklerinin katılımı ile oluşturulan kortejde yer alan 400 zabıta, Kızılay’dan Ulus’a yürüyerek, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kemal Sonunur başkanlığında oluşturulan kortej, vatandaşların büyük ilgisini çekti. Dev korteje motosikletli ve robocop zabıta ekipleri ile görev araçları da eşlik etti. Kızılay’dan Ulus’a kadar vatandaşların da sevgi gösterileri ve çektikleri fotoğraflarla ilerleyen kortej, Ulus’taki Atatürk Anıtı’nda son buldu. Burada Zabıta Daire Başkanı Kemal Sonunur tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konularak, saygı duruşunda bulunuldu.
1-7 Eylül tarihleri arasındaki Zabıta Haftası, Başkent Ankara’da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecek. Protokol ziyaretleri, kan bağışı, esnaf ziyaretleri, panel, futbol turnuvası gibi çeşitli etkinliklerin yer alacağı kutlamalarda, kentin 8 noktasında da tanıtım stantları kurulacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER