18 kiloya düşen kadın neredeyse ölüyordu

Amerika'da yaşayan Rachael Farrokh, anoreksiya hastalığından dolayı 18 kiloya kadar düştü. Yardım kampanyası sayesinde tedavi olan kadın, yeniden kilo almaya başladı.

18 kiloya düşen kadın neredeyse ölüyordu
Amerika'nın Kaliforniya eyaletinin San Clemente kentinde yaşayan 37 yaşındaki Rachael Farrokh, bu senenin başında röportaj verirken konuşmakta bile güçlük çekiyordu. Anoreksiya hastalığına yakalanan genç kadının vücut ağırlığı 18 kiloya kadar düşmüştü. Farrokh, yardım kampanyası sayesinde tedavi oldu ve tekrar kilo almaya başladı.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Hiç bir zaman iyi hissedemediğini söyleyen kadın, medya aracılığıyla sesini duyurduktan sonra "GoFundMe" adlı web siteden kendisi için yardım kampanyası başlattı. Bu kampanya dahilinde toplanan paraları özel tedavisine kullanacağını belirtti.

"HASTANELER EŞİMİ KABUL ETMİYOR"

Rachael ile 10 yıldır bir arada olan kocası Rob Edmondson, karısı hakkında duygusal bir metin yazarak kampanyaya destek istedi: "Eşim psikolojik hastalıklar içinde ölüm oranı en yüksek olan ve bu hastalığın en tehlikeli türü ile mücadele ediyor. Amerika'da bu hastalığı tedavi edebilecek uzmanlığa ulaşmış sadece bir hastane var. Görevimiz Rachael'ı oraya ulaştırmak. Hastaneler eşimi kabul etmek istemiyor. Onu yük olarak görüyorlar. Hastanenin kriteri olan minimum kiloya henüz gelmediğini gerekçe gösteriyorlar. Aslında ne bilgileri ne de eşimi kurtarabilecek kapasiteleri mevcut. Çok kritik bir noktadayız. Eşime fazla kalori verildiğinde bünyesi kabul etmeyip daha fazla kilo kaybına sebep oluyor. Rachael'in sağlığı çok hassas bir noktada..." satırlarını yazan Edmondson'ın çağrısına binlerce kişi destek verdi.

YARDIM KAMPANYASI SAYESİNDE TEDAVİ OLDU

GoFundMe sitesindeki kampanyada toplanan yaklaşık iki yüz bin dolar para sonrası özel tedavi gören Rachael tekrar kilo aldı. Artık hayatında bir amacı olduğunu söyleyen kadın kendini anoreksiyaya karşı mücade eden bir aktivist olarak tanımlıyor.


 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327