ABD ile Rusya arasında ipler gerildi!

ABD ile Rusya'nın arası iyice açılıyor. ABD Başkanı Obama, Ukrayna meselesinde, eğer diplomasi başarısız olursa, silah yardımı konusunun seçenekler arasında olduğunu ama bu konuda henüz kararını vermediğini söyledi.

ABD ile Rusya arasında ipler gerildi!

ABD Başkanı Barack ile Almanya Başbakanı Angela Merkel Beyaz Saray'da yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Ukrayna meselesinde, diplomasinin başarısız olması durumunda, silah yardımı konusunun seçenekler arasında olduğunu belirten Obama, ama bu konuda henüz kararını vermediğini belirtti.

Obama, amaçlarının, başarısız, etrafı çevrilmiş ve zayıflatılmış değil, kendileriyle partner olan güçlü ve refah içindeki bir Rusya olduğunu söyledi.

Almanya Başbakanı Merkel

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise Ukrayna sorununda çözüm sağlanamaması durumunda ABD ve AB'nin sonraki seçenekleri birlikte değerlendireceğini kaydetti.

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde konuşacak olması

Obama, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde konuşacak olmasıyla ilgili olarak, ülkelerindeki seçimlere kısa süre kala liderleri davet etmeme yönünde protokolleri bulunduğunu belirterek, "Almanya'da da seçimlere iki hafta kalsaydı Angela'yı da davet etmezdik, o da zaten talepte bulunmazdı. Bizim çalışma şeklimiz böyle. ABD ve İsrail ilişkileri de belirli bir partiye bağlı değil, ilişkilerimiz partilerin ötesinde bir ilişki" dedi. 


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327