Abdullah Gül "Birbirimizin kıymetini bilelim"

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 35 kişinin yaşamını kaybettiği şiddet gösterileri ile ilgili açıklama yaptı. Gül ''Son günlerde yaşanan çok üzüntü verici, herkesin, memleketimizin kıymetini bilmesi, birbirimizin değerini bilmesi gerekir" dedi.

Abdullah Gül

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazını Maslak'taki Orman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde bulunan Fatih Ormanı Camii'nde kıldı. Gül, camiden çıkışı sırasında vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Gül, daha sonra yine yerleşke içindeki bir çay bahçesinde Orman Bölge Müdürlüğü personeliyle birlikte çay içti, sohbet etti.

Gül, burada son günlerde yaşanan olaylarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gül, "Öncelikle şehit olan polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerinin de acılarını paylaşıyorum. Ayrıca son günlerde yaşananlar çok üzüntü verici. Herkesin memleketimizin kıymetini bilmesi, birbirimizin değerini bilmesi gerekir. Etrafımızda bu kadar büyük olaylar olurken, Türkiye'yi muhakkak sağlam tutmak gerekiyor. O bakımdan herkesin daha sorumlu, dikkatli hareket etmesi gerekiyor. Ve hem hükümete hem güvenlik güçlerimize yardımcı olmakta bugünlerde çok önemli. Tekrar hayatını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum" dedi.

Açıklamaların ardından Gül, aracına binerek Orman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinden ayrıldı.  


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327