Abdullah Öcalan Diyarbakır'da miting yapacak

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ın gelecek yıl serbest kalarak Diyarbakır'da miting yapacağını ileri sürdü.

Abdullah Öcalan Diyarbakır'da miting yapacak

Diyarbakır İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Öcalan’a özgürlük mitingi’nde konuşan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan’ın önümüzdeki yıl aynı meydanda halka selam vereceğini söyledi.

MÜCADELE DİRAYETLE GELİŞİRSE

Önder, “Başta kadınlar ve gençlik Amed (Diyarbakır) halkı Kürt halkı mazlumlar Türkiye halklarının özgürlük ve demokrasi mücadelesi bu dirayette gelişirse önümüzdeki yıl Sayın Öcalan kendisi bu meydanda size selam verecek.” dedi.

POLİS TÜRK BAYRAKLARININ YANINDA NÖBET TUTTU

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesindeki İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde çok sayıda PKK ve KCK flamaları yer aldı. Diyarbakır Emniyeti de mitingin dört ana girişinde üst araması yaptı. Türk bayrağının indirilmesi nedeniyle Diyarbakır polisi, bölgede bulunan Türk bayraklarının yanında zırhlı araçlarla nöbet tuttu.

Kendilerine en çok barış sürecinin sonunda Öcalan’ın serbest kalıp kalmayacağının sorulduğunu belirten Önder, “Bugün onlara cevabı yalnızca bizim verebileceğimizi söylemek için bir aradayız” diye konuştu.

ÖCALAN ÇIKMADAN BARIŞ OLMAZ

Kendilerinin bir mucize beklemediğini belirten Önder, “Bugün Kürtlere kırım uygulayanları ödüllendirdiler, onlardan valiler, bakanlar oluşturanlar belki utanmıyorlar ama biz onların adına utanıyoruz. Kimse unutmamalı Öcalan tutsak oldukça barış da tutsak olacaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327