"Adanalı yurtdışından gelen eti yemek istemiyor"

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'nin et ithalatına dikkat çekerken "Adanalı dışarıdan gelen eti yemek istemiyor" dedi.

"Adanalı yurtdışından gelen eti yemek istemiyor"

Karamollaoğlu, partisinin Adana'da Uğur Mumcu Meydanı´nda düzenlediği mitingde partililerle buluştu.

Boynunda Adana'nın iki takımı Adanaspor ve Adana Demirspor atkısıyla konuşan Karamollaoğlu, "Köprüler yapıldı, hastaneler inşa edildi. Hastalıktan bile rant umanlar çıktı ortaya. Bu hastanelere şimdi milyarlar ödeniyor. İktidarımızda inşallah hastane lafı ortadan kalkacak, 'şifahane' diyeceğiz. Hastaneler hastaların gelip şifa bulduğu yerler olacak. Bu mantalite bile önemli, olmadan olmaz" dedi. 

Karamollaoğlu, şunları söyledi: "Bütün yatırımlarına bakın, parayı toprağa gömmekten başka hiçbir yatırım yapmıyorlar. Hayatları inşaat. Ya bu memlekette başka işler de var, başka konulara da ihtiyaç var. Karnımızın doyması için 'ekmeği dışarıdan getiririz´ diyor. 5 milyon ton buğday ithal ediyor. Adana'nın kebabı meşhur. 1 milyon hayvan ithal edelim, yetmedi '500.800 ton et ithal edelim' diyor. Adanalı dışarıdan gelen eti yemek istemiyor." 

Karamollaoğlu, konuşmasının ardından partisinin Adana milletvekili adaylarını tanıtarak, Millet İttifakı'na oy istedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327